Маніфест вільним та небайдужим

Ти знаєш, що ти – людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя – єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої – одні.
/ В. Симоненко /

Холдинг емоцій! Позитивних емоцій! Так ми себе позиціонуємо. Ми люди, вільні та небайдужі, говоримо про це. А чи є ми такими насправді? Та перед тим, як говорити про наш позитив і вільність, варто подумати, а чи є ми людьми? І чому в нашій компанії склались такі обставини, що виходять накази «Бути людьми». Та й що мається на увазі в наказі під словом «людина»?

Колись Екзюпері файно сказав:

«Бути людиною – це відчувати свою відповідальність. Почувати сором перед убогістю, що, здавалося б, і не залежить від тебе. Пишатися кожною перемогою, здобутою товаришами. Усвідомлювати, що кладучи свою цеглу, ти допомагаєш будувати світ».

Будуємо? То ж давайте робити себе, місто та країну кращими!

Як то раз, повертаючись з Олімпії, на запитання, чи багато там народу, Діоген сказав: «Народу повно, а от людей майже немає». Вже тоді, більше двох тисяч років тому, він говорив про такі почуття, як людяність та байдужість. До сьогодні ця тема дуже актуальна. Тож, про що саме говорив Діоген?

Людяність. Це осмислене почуття, тільки виховання його розвиває і зміцнює. То може вже час осмислити? Можливо, вже час виховати, закріпити, і вкорінити в собі цю якість? Пожити за нормами моралі, а не під диктування інстинктів? Пожити не в «Олімпії»?

На іншому березі від людяності стоїть байдужість. Як сплін, вона заполонила всіх навколо. Байдужість – найстрашніший ворог людяності, а отже людини. Та й кому потрібні байдужі? Такі особи не викликають дружніх почуттів, не цікавлять нікого, не привертають до себе уваги.

А якщо байдужих багато? Виходить цілий ліс без Сонця, але з вологістю, болотом та гниллю. Злісний сюжет.

Лишаються запитання:

  • Офіціант, як давно ти щиро посміхався гостю?
  • Мийниця посуду, мабуть досить думати, що в офісі нічого не роблять?
  • Керівник закладу, ти давно питав як справи у вантажника?
  • Топ-менеджер, може, ти вже побачиш лінійний персонал і скажеш йому: «Привіт!»?

Коли кажуть, що змінювати світ потрібно, починаючи з себе, це не означає, що ми маємо бути повними альтруїстами. Досить не бути байдужими і робити так, щоб не виходили накази «Бути Людьми!»

Related articles

Що почитати – поради від Наталі Мазяр (HRD Холдингу емоцій !FEST)

Що почитати? Вічне питання, коли закінчується попередня книга. Ми вирішили запитати Наталю Мазяр поради, які книжки варті уваги. Наталя підібрала різні варіанти, не тільки художню літературу, але і ту, що корисна для саморозвитку. До речі, деякі з цих книжок можна…

Як розпізнати у стажері друга на все життя – історія Люби Ніколаєвої

Хочу розказати вам історію про Лілю Петровську, ту, що тепер вже Олійник. Колись я працювала в Мазоху старшим офіціантом. І до мене прийшла на стажування Ліля Петровська, така мила хороша дівчинка. Я вчила тоді Лілю міняти попільнички на майданчику. Вона…

Win-win – що це і для чого воно нам?

Ми почнемо цикла статей про лідерство, тому що у Холдингу окрім іншого виховують лідерів у своїх сферах діяльності. Це стосується і дизайнерів, і офіціантів, і кухарів, і вчителів… Отже, почнемо зі стратегії «win-win» – це така співпраця, коли обидві сторони…

Як поєднувати археологію та керування магазином – інтерв’ю з Ярославом Бриком

Цього тижня знайомимо вас із Ярославом! Він керує магазином “Два кроки від хати” на Личаківській, 112. Його суперсила – пам’ятає кожну дрібничку. А ще він професійний археолог і обожнює грати в футбол.