Сьогодні в об’єктиві Мазох-кафе та Мазох-готель

30 листопада відбулося відкриття Мазох-готелю та ревідкриття оновленого Мазох-кафе.

Мазох-кафе та Мазох-готель – це простір на межі літератури й того, що кожен уявляє собі під терміном «мазохізм». Концепція готелю та кафе натхненна Леопольдом фон Захер-Мазохом, найвідомішим львів’янином у світі. Для власників готелю Мазох – це передовсім геніальний літератор, один із кращих письменників Галичини. А вже постфактум його ім’я пов’язують із терміном «мазохізм», і це дало йому змогу стати відомим на весь світ.

Мазох-кафе

Мазох-кафе має особливу історію. Колись так сталося, що увесь колектив Мазоха з різних причин звільнився, і заклад фактично починав з нуля. Заповнювати чистий аркуш довелось Іванці Підзамків, менеджерці закладу, Лілі Олійник, HR-менеджерці нашого Холдингу, та Саші Попович (тепер – менеджерка Opera Undegraund, а колись – асистентка Іванки). Це були важкі часи, треба було працювати за всіх без вихідних і паралельно постійно шукати й підбирати нову команду. І, як завжди в нових командах – не всі підходять, не всі розуміють концепцію, не всі готові починати спочатку.

Зліва – Іванка Підзамків, по центру – Саша Попович

Але вони це зробили. Ба більше – Іванка ще й змогла підвести заклад до довгоочікуваного оновлення та ремонту.

Тож Мазох-кафе тепер має оновлений інтер’єр, а також розширене меню. Але всі концептуальні коктейлі, які так люблять поціновувачі нашого літературного кафе, залишили. Понад те, додали нових.

Із нагоди переформатування ми вирішили поспілкуватися з працівниками й дізнатися, що до чого та чи пам’ятають тут про Леопольда фон Захер-Мазоха.

Для початку ми поговорили з Іванкою Підзамків, менеджеркою Мазох-кафе. Вона розказала, що ці роки ремонтів і переформатувань давалися складно, але для її команди немає нічого неможливого, адже вони дійсно люблять свою роботу:

– Незважаючи на дискомфорт від тривалих ремонтних робіт, я не переставала піклуватися про нашу команду. А тепер заклад став оновленим, у нього ніби вдихнули нове життя…

З її словами погоджується володарка (саме так тут називають офіціанток) Іра Васильчук. Вона теж вважає, що перевідкриття кафе ніби вдихнуло в кожного з команди нове життя, оновлення: «Тепер є бажання, щоб люди приходили до нас не по “пріколи”, а по “невідоме”».

– Зараз ми вирішили, що біль, через який проходять наші відвідувачі, замовляючи концептуальні коктейлі, має бути на межі із задоволенням. Адже саме про задоволення писав Захер-Мазох у книзі «Венера в хутрі».

Вова Колтун, також працює володарем у закладі, розповів, що до команди доєднався нещодавно. Втім має змогу порівняти Мазох-кафе, яким воно було кілька років тому, куди приходив як відвідувач, і оновлене кафе, де він уже працює: «Нові відвідувачі заходять і не знають, чого очікувати від цього закладу. Вони такі розгублені. Мені подобається розказувати їм щось нове. Але мушу зазначити: попри те, що стіни в нас розписані так, що нагадують про письменника Мазоха, часто люди взагалі не знають про літературну складову Мазох-кафе. Ми намагаємося поділитися з ними інформацією про книгу «Венера в хутрі». Але все ж відвідувачі не особливо звертають увагу на цю частину концепції».

– У нас найскладніша концепція серед закладів !FEST, та й усього Львова. І насправді через оту пікантну тему ми, команда, більш близькі між собою, ніж усі інші, – каже бармен Сергій Балащин.

До речі, він розказав, що гості найчастіше люблять замовляти три коктейлі: «Блудний день», «Полуничний рай» та «Постав ніжку на раба».

Ну, і ще дещо, що змінилось після перевідкриття – вхід. Тепер зайти в заклад можна через сувенірну лавку. Ніка Галушко, яка продає сувеніри з цікавинкою, розказала, що захоплюється відвідувачами Мазох-кафе, бо «люди відкриті, розкуті й не бояться запитувати».

Настя Сидорчук – нова менеджерка нашого концептуального закладу й готелю Мазох над ним, адже Іванка передала їй усі справи.

Настя також поділилася враженнями, як це – працювати в оновленому «Мазоху»:

– Дуже цікаво долучитися на етапі оновлення закладу, оскільки маєш змогу побачити його до змін і після них та додати свій внесок у проект. Мазох – готель і кафе – однозначно один із найцікавіших моїх челенджів.

Дуже сподіваємося, що Настя й надалі підтримуватиме командний дух і настрій у Мазох-кафе. І зможе передати його працівникам Мазох-готелю, який також є в її підпорядкуванні.

Мазох-готель

Отже, над Мазох-кафе працює концептуальний Мазох-готель! До цього проекту команда Мазоха готувалася майже 2 роки – і він таки здійснився!

Тут найбільші готельні ліжка у світі – 3-4 метри Вартість проживання – від 1899 грн за добу.

Готель має 14 номерів. Працює цілодобово з грудня 2019 року.

Оля Дзедзик є частиною готельної команди й допомагала з відкриттям. Тому вона як ніхто інший може розказати нам у подробицях про складнощі концептуального готелю.

– Найважче – це коли в тебе відкриття о 21-й, а о 18-й ще доставляють унітаз. Або був ще випадок, коли ми знімали сходи за три дні до відкриття. І я застрягла нагорі, бо ліфт тоді ще теж не працював. Але ми впоралися з усіма викликами й відкрили готель із найбільшими ліжками у світі.

Оля Дзедзик

Команда Мазоха змогла пережити всі труднощі ремонту. Щоправда, «тепер іноді бувають проблеми з пошуком покоївок. Бо ж вони неправильно трактують наповнення готелю (розміри наших ліжок, ванна просто в кімнаті тощо). Але ж насправді це – концепція, а ліжка неймовірно зручні. І номери в жодному разі не здають на годину. Проте… Кожен думає в межах своєї розпусти», – ділиться Оля.

У готелі вже були перші відвідувачі.

– Наші перші гості дуже позитивно відгукнулися про готель. Найбільше їм сподобалася ванна, – додає Оля.

За концепцією Мазох-готель певною мірою продовжує ідеї Мазох-кафе. Тому під час заселення, крім ключів, гості отримують маски, батоги й ошийники. А всі стіни в номерах розписані уривками з книги Леопольда фон Захер-Мазоха «Венера в хутрі». Як доповнення – частину стін вкрито штучним хутром.

Працівники Мазох-кафе та Мазох-готелю сходяться в одному – працювати тут складно, але неймовірно цікаво.

Related articles

У серці має бути бажання служити, – Павло Федорченко, офіціант в «Найдорожчій ресторації Галичини»

Павло – дуже різностороння людина. Він починав свою кар’єру ландшафтним дизайнером під час навчання в університеті. Але в результаті захотів працювати офіціантом у !FEST. Адже «служити – це найкраще, що ти можеш зробити». Що ти любиш у своїй роботі? В…

Дуже висока кухня – ресторан-експеримент від !FEST

Скоро вже буде рік, як ми відкрили новий ресторан “Дуже висока кухня”. Такий формат ще ніколи не практикували у світі. Тому ми в цьому плані першовідкривачі… Отже, «Дуже висока кухня» – ресторан, де гості вільно спілкуються з кухарями, де враховується…

Коли дивишся в дзеркало, треба завжди почуватися щасливою, – Уляна Сеїк

Уляна Сеїк

Уляна Сеїк – це наша колега, яку ви першою бачите, коли заходите в офіс !FESTrepublic. Вона працює в нас уже півтора року і щодня вітає всіх з усмішкою. Тому ми вирішили розпитати, як це – постійно бути усміхненою та красивою,…

Для чого змінювати світ? – Назар Гайдучик, арт-директор у ВСЛ

Назар Гайдучик працює у нашому партнерському проекті “Видавництво Старого Лева” дизайнером і арт-директором. Він багато читає, любить крутити свій байк і писати музику. А ще Назар має суперсилу – він вміє слухати і дуже допитливий.