Що таке медитація і для чого вона потрібна?

У сучасному швидкому світі дуже легко загубити себе. Тому ми вирішили розказати про різні техніки, за допомогою яяких мона прийти до тями, або ж, навпики, розслабитись. Тому запускаємо цикл ознайомчих статей. Почнемо з медитації.

Хтось з вас вже давно її практикує, хтось думає, що це профанація, а хтось тільки чув про неї. Можливо, ця стаття пояснить, що медитація – це не завжди релігія. Насправді, її може використовувати кожен: хтось для розслаблення, хтось для усвідомлення, а хтось для звільнення від страждання. І для цього не обов’язково потрібно бути буддистом.

Почнемо з термінології. Медитація (за Великим тлумачним словником сучасної мови) – це розумова дія, що має своєю метою приведення психіки людини у стан глибокої зосередженості.

Медитацію традиційно асоціюють з буддизмом та східними релігіями. Але зараз існує стільки видів медитацій, що можна знайти й такі, що відділені від релігійної частини.

Наприклад, існує таке поняття, як секулярна медитація, тобто та, в якій забрали частину східної релігії і залишили тільки процес самопізнання, усвідомлення і прийняття.

«Що це за штука така – секулярна медитація? У моєму розумінні – це спроба досягти справедливості. З одного боку, вилучити медитативні практики із релігійно-духовного контексту (який вже за багато років втомив), а з іншого – дати можливість людям спробувати на собі традиційно вкриті таємницею методи» – так описує секулярну медитацію Ігор Колесник, викладач філософію у Львівському Національному університеті імені Івана Франка.

Існує велика кількість технік медитації: від простого дихання до пізнання своїх емоцій чи боротьби з болем.

І не варто забувати ще про Майндфулнес. По суті, ця практика дуже подібна на секулярну медитацію. Майндфулнес – це медитація, яку поєднали з нейронаукою. Ця техніка допомагає навчитися контролювати свій стрес.

«Майндфулнес — це стандартизовані типи практик, що мають доказову базу й науково доведений ефект для психічного здоров’я. Вони “очищені” від езотерики, тобто йдеться лише про техніки медитації та релаксації, завданням яких є гармонізувати роботу мозку», — розповідає Вікторія Горбунова,  доктор психологічних наук і психотерапевтка.

Якщо тебе зацікавила ця тема, то є кілька корисних сайтів, які розкажуть про медитацію більш змістовно. Нижче даємо посилання на такі джерела:

Тому бажаємо спокою й усвідомленості. Боротьба триває!

P.S. Фотографія запозичена з нашого Craft beer & vinyl music фестивалю.

 

 

 

 

Related articles

Де відпочити під час осіннього вікенду недалеко від Львова

Попереду нас чекають ще кілька теплих вихідних, поки не почнеться справжня львівська осінь. Тому ми вирішили підібрати місця, що розташовані відносно недалеко від Львова. До кожного з них можна доїхати машиною максимум за 4 години. Боржава До підйомника в Пилипці…

Треба мати поняття гри, а також бажання виграти, – команда Гефест про Ігри загартованих

Нещодавно відбулася одна з наймасштабніших подій Холдингу емоцій !FEST– Ігри загартованих ’2019. Це вже четверті змагання серед наших працівників. І третій рік поспіль перемагає та сама команда з невеличкими змінами у складі – ГЕФЕСТ! Ми вирішили поспілкуватись із переможцями й…

Що почитати – поради від Наталі Мазяр (HRD Холдингу емоцій !FEST)

Маємо список нових книжок, які радить прочитати Наталя Мазяр – HRD Холдингу емоцій !FEST. Цього разу у списку – книги для власного розвитку. «Технологія EQ-BOOST. Як використовувати емоційний інтелект у бізнесі та житті» Валерії Козлової. Як часто ти жалкував про…

Win-win – що це і для чого воно нам?

Ми почнемо цикла статей про лідерство, тому що у Холдингу окрім іншого виховують лідерів у своїх сферах діяльності. Це стосується і дизайнерів, і офіціантів, і кухарів, і вчителів… Отже, почнемо зі стратегії «win-win» – це така співпраця, коли обидві сторони…